Yatakta Vasatsa - Cinsel İlişki

2009-09-01 17:30:00

Sevdiğiniz erkeğin ''mükemmel'' olduğunu düşünüyordunuz. Ta ki yatak odasında hayal kırıklığı yaşayana kadar... Böyle bir durumla karşılaşanlar için çözüm yolları...

Matrak, akıllı, yakışıklı... Dış görünüşü ve esprileriyle etrafındaki kızların dikkatini çekecek ve hatta sizi kıskandıracak kadar ''mükemmel'' bir erkek. Onunla vakit geçirmek size keyif veriyor. Peki kağıt üzerinde ''mükemmel'' gibi görünen erkeğin kız arkadaşı olduğunuz için dünyanın en şanslı insanı sayılır mısınız? Pek de öyle sayılmaz. Çünkü “Bay Mükemmel''in” büyük bir sorunu var: Yatakta hayal ettiğiniz mükemmellikten uzak.

Çoğumuz hayatımızın bir bölümünde böyle bir ilişki yaşarız. Hep aşk varsa gerisi kendiliğinden gelir diye düşünürüz. Fakat “Bay Mükemmel''in” yatak odasında “Bay Ortalama''ya” dönüştüğünü düşünün. O zaman aşk ile seks arasında bir seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. 30 yaşındaki Banu üç yıldır kendisine şu soruyu soruyor: “Okan yatakta o kadar kötü değil ama yine de vasat sayılır. Gözüme batan başka huyları olsa veya gözle görülür fiziki eksiklikleri olsa zaten ilişkiyi hemen bitirirdim.

” O zaman Banu neden bu ilişkiyi sürdürmekte ısrar ediyor? Çok basit. Okan''ı deli gibi seviyor. Okan onun en iyi arkadaşı, can dostu, ailesiyle ilişkileri mükemmel ve hırçın kedisini tamamen benimsemiş durumda. Bütün bunlar, Banu için mükemmel erkek arkadaşının kendisini cinsel olarak tam anlamıyla uyarmadığı itirafını yapmamaya zorluyor. Sanki bu itirafta bulunursa, hayran kaldığı bu insana sadakatsizlik yapacakmış duygusuna kapılıyor. “Yatak odası dışında harika bir ilişkimiz var ama bu cinsel ilişkimize maalesef yansıyamıyor” diyor Banu.

Banu''nun durumundaki kadınlar için kabul edilmesi gereken ilk gerçek şu: Bir yere kadar, bu şeye ya sahipsinizdir ya değil. İlişki danışmanları “Erkek arkadaşınıza karşı bu sihirli cazibeyi hiç hissetmediyseniz, muhtemelen bundan sonra da hissetmeyeceksiniz. Bu zamanla oluşturulabilecek bir şey değildir. İlk öpüşmenizde kıvılcımlar uçuşmadıysa, ilişkinizde bir cinsel kimya oluşumu büyük ihtimalle hiç gerçekleşmeyecektir.

Ama iyi bir haber şu ki, seks hayatınız tamamen kıvılcımsız ise de sizi daha da yakınlaştıracak ve sevgiyi yüreklendirecek teknikleri her zaman deneyebilirsiniz” diyorlar. Ortada bir sorun olduğunu kabul ederek ona göre hareket etmelisiniz. Burada anahtar sizin elinizdedir. Sorumluluğu üstlenerek durumu tersine çevirebilirsiniz.

Sekse renk katın
Sorun belki de rutine giren cinsellik yaşamınızdır. Bay Vasat''ınızın, yatakta da Bay Mükemmel olması için onu yüreklendirin. Her zaman yatakta ya da kanepede sevişiyorsanız, mutfak masasını seçin. Eşarp, tüy, bal, dondurma ve çikolata sosu gibi ek malzemelerden yararlanın. Onları nasıl kullanacağınız tamamen yaratıcılığınıza kalmış.

Yeni bir dönem başlatın
İlişkinize yeni bir boyut kazandırmak için en ideal cinsel deneyiminizin nasıl olmasını istediğinizi düşünün. Kendinize dürüst olun. Ne tip aşık olduğunuzu iyi bilin. Yatakta ne istediğimizi bilmezsek partnerimizin bize veremediklerinden şikayet etmeye de hakkımız olmaz. İkinci adım teoriyi pratiğe dönüştürmektir. Eğer Banu gibi uzun süreli bir ilişki içinde bulunuyorsanız yatakta yeni şeyler yapmanızı önermek zor olabilir. “Kulağına açık-saçık sözler fısıldamaktan çekiniyorum. Yeni bir şeyler icat edersem Okan bunları eleştiri olarak yorumlayabilir” diyor Banu.

Mutluluğa giden yol
Uzmanlara göre bu sorunun üstesinden gelmek üzere harekete geçmek için hiç bir zaman geç değil. Erkek arkadaşlarınızı ürkütmemek için uygulamaya koymak istediğiniz fikirlerin sizden değil de dışardan kaynaklandığı görünümünü yaratabilirsiniz. Misal dergide rastladığınız ilginç bir seks yazısından bahsederken aslında ona “Sen benim için yeterince iyi değilsin” demek yerine, “Başka bir şey denesek mi? demiş olursunuz? Sabırlı olun ve hedefinize doğru yavaşça ilerleyin. Unutmayın ki erkek arkadaşınızla cinsel ilişkinizde bir yetersizlik hissediyorsanız muhtemelen o da sizinle olan ilişkisinde benzer duygulara sahiptir.

Erkek arkadaşınızın kendisine olan güvenini sarsmayıp tam tersine atacağınız her adımda daha da arttırdığınızda, ona yapacağınız her öneriyi dikkate alacaktır. Öncelikle iyi yaptığı şeylere yoğunlaşabilirsiniz. Mesela “Şu hareketin beni müthiş uyarıyor, demeniz, bir başka eksiğini eleştirmenizden çok daha yararlı olur. Erkekler genellikle kadınların ne hissettiklerini ve özellikle mutlu olup olmadıklarını bilmek isterler. Bu sebeple ilişkinizde öncülüğü erkek arkadaşınızın üstlenmesini isteseniz dahi kendi mutluluğunuzdan yola çıkarak onu yönlendirin. Çok hızlı giderek onu korkutmayın. Gözü korkmuş bir erkeğin hiç bir zaman iyi bir aşık olamayacağını hatırlayın.

"Problem sende değil, bende."

Erkek arkadaşınızı suçlamak çok kolay. Ama unutmayın ki cinsel yaşam iki kişiden oluşuyor. Onun için partnerinize kızmak yerine neden siz kendiniz seks hayatınıza renk katmaya çalışmıyorsunuz? Arzularınızı ve fantezilerinizi ona açıklamaktan çekinmeyin. Uzun süreli bir ilişkide eğer seks hayatınızın hayalinizdeki gibi gelişmiyorsa eşinize veya erkek arkadaşınıza hiç çekinmeden nelerden hoşlandığınızı açıklayabilirsiniz. Unutmayın, sağlıklı bir seks ancak ruh ve bedenin birleşmesiyle gerçekleşir. Önemli olan ne istediğinizi iyi bilmeniz. Hepinize dengeli ve sağlıklı bir seks yaşamı diliyoruz.

22
0
0
Yorum Yaz